Komórki macierzyste

Fibryna

Fibryna bogatopłytkowa to struktura przestrzenna, której matrycę stanowi fibryna. Na trójwymiarowej sieci fibryny umiejscowione są płytki krwi, krwinki białe oraz czynniki wzrostu głównie w postaci komórek macierzystych.

Fibryna

Jak działa

Fibryna bogatopłytkowa to struktura przestrzenna, której matrycę stanowi fibryna. Na trójwymiarowej sieci fibryny umiejscowione są płytki krwi, krwinki białe oraz czynniki wzrostu głównie w postaci komórek macierzystych. Wszystkie te elementy tworzą strukturę macierzową – przestrzenną sieć, która stale i w długim okresie czasu stymuluje uwalnianie czynników wzrostu, oraz skutecznie kieruje migracją mezenchymalnych komórek macierzystych w rejony ciała wymagające regeneracji lub przebudowy. Czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste uwalniane z przestrzeni siatki fibrynowej silnie stymulują odnowę biologiczną tkanek.

OPIS METODY

Prosta procedura pozyskania fibryny bogatopłytkowej wykorzystuje jedynie fizjologiczne właściwości krwi. Krew jest pobierana i odwirowywana bez użycia żadnych antykoagulantów ani sztucznych aktywatorów.

W metodyce pozyskiwania obu frakcji fibryny, zarówno S-PRF jak i I-PRF bardzo istotne jest przestrzeganie właściwego czasu odwirowywania krwi oraz określonej jego prędkości obrotowej, a także ogólnego czasu trwania całego zabiegu od momentu pobrania krwi, poprzez jej odwirowanie do momentu wykorzystania uzyskanego materiału podczas zabiegu.

JAK DZIAŁA ZABIEG

Fibryna komórkowa I-PRF podana miejscowo do tkanek natychmiast wypełnia wolne przestrzenie w ich obrębie. Dzięki powstającej w ten sposób strukturze przestrzennej, znajdujące się w sieci płytki krwi, krwinki białe oraz komórki macierzyste są powoli uwalniane z macierzy fibrynowej stymulując proces odnowy tkanek, komórek i naczyń krwionośnych.

Strukturalna fibryna S-PRF to w praktyce autologiczny opatrunek wykorzystywany do budowy szkieletu dla nowo tworzonych tkanek miękkich i kości oraz ułatwiający przemieszczanie się czynników wzrostu w miejsca wymagające odbudowy.

Fibryna bogatopłytkowa daje natychmiastowy efekt wypełnienia, widoczny tuż po zabiegu. W ciągu kolejnych tygodni jej składniki regenerują tkanki od wewnątrz, inicjują naturalne procesy naprawcze naszej skóry oraz stymulują fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu. Zabieg jest autologiczny, wykorzystuje naturalne procesy organizmu, nie wywołuje powikłań.

WSKAZANIA

 • fotostarzenie skóry
 • wiotkość skóry (elastoza), zmarszczki
 • suchość i rogowacenie skóry
 • uszkodzenie sprężyste macierzy pozakomórkowej skóry (elastoza)
 • terapia uzupełniająca po zabiegach laserowych
 • rany, oparzenia
 • łysienie, wypadanie włosów
 • blizny

JAK PRZEBIEGA REKONWALESCENCJA I CZEGO NALEŻY SIĘ SPODZIEWAĆ

Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie i obrzęk, które są osobniczo zmienne i jeśli wystąpią utrzymywać się mogą od kilku godzin do 2-3 dni. Miejscowa tkliwość jeśli wystąpi – ustępuje po 24 godzinach. Ślady po wkłuciach nie są najczęściej widoczne. Zasinienia jeśli wystąpią utrzymują się do kilku dni i można je zakamuflować makijażem.

PRZECIWWSKAZANIA

 • ciąża
 • choroby autoimmunologiczne
 • schorzenia ogólnoustrojowe niewyrównane
 • choroba nowotworowa

ZALECANE DERMOKOSMETYKI

Podczas konsultacji lekarskiej, poprzedzającej zabieg, specjalista zaleca indywidualnie dobrane dermokosmetyki. Nabędziesz je również online: www.skinexpert.pl

Background Image

Fibryna

Zalety

 • Gwarancja bezpieczeństwa – frakcje S-PRF i I-PRF pozyskujemy przy użyciu sterylnych probówek, posiadających certyfikaty bezpieczeństwa.
 • Najszybszy autologiczny, naturlany zabieg – metodologia zabiegu zakłada pozyskanie i podanie fibryny bogatopłytkowej w krótkim czasie.
 • Prostota pozyskiwania fibryny bogatopłytkowej – komfort i wygoda zarówno dla pacjenta jak i lekarza – krew pobrana w bezproblemowy sposób za pomocą dedykowanych próbówek jest następnie odwirowywana w celu pozyskania fibryny do zabiegu. Istotny jest przy tym czynnik czasu.
 • Zabieg naturalny, ekologiczny – polega na podaniu preparatu uzyskanego z krwi własnej pacjenta, dlatego nie powoduje ryzyka reakcji uczuleniowych czy autoimmunologicznych. Ważna informacja dla osób, które nie chcą i nie lubią stosować substancji pochodzenia zwierzęcego (kremy w dermatologii, żele i proszki w stomatologii i implantologii). Naturalny sposób odbudowy tkanek.
Background Image

WWW

Fibryna

Uzyskaj więcej informacji dotyczących zabiegu na stronie internetowej Bieńskowscy Clinic®

O Terapii

TERAZ NOWE NIŻSZE CENY DO 30% OFF

Zobacz aktualny cennik Zamknij