AUTOLOGICZNA TKANKA TŁUSZCZOWA

Lipotransfer

Lipotransfer – przeszczep tkanki tłuszczowej – to metoda terapii stosowana w medycynie od wielu lat, która zyskała olbrzymią popularność i rozwój w ostatnich latach. Pierwszy udokumentowany przeszczep tłuszczu wykonał niemiecki chirurg Neuber w 1893 roku.

Lipotransfer

Jak działa

Zabiegi przywracania objętości tkanek miękkich pacjenta, utraconej wskutek postępu procesów starzenia się, chorób lub np. urazu, zyskują na popularności od ponad 30 lat. Rozwój tej dziedziny możliwy jest dzięki nieustannemu postępowi w dziedzinie wypełniaczy oraz technik ich podawania.

Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej, dzięki zawartym w nim żywym komórkom tłuszczowym i komórkom macierzystym tkanki tłuszczowej (ADSC) – czyli komórkom zrębu naczyniowego – poza odbudową objętości i możliwością  redukcji ubytków tkanek, zapewnia unikalne właściwości ich regeneracji i biorewitalizacji. 

Efektem unikalnego działania lipotransferu na otaczające tkanki są :

 • przywrócenie objętości i napięcia tkanek
 • odmłodzenie (wymiana) populacji komórek danej tkanki
 • poprawa ukrwienia i następczy wzrost metabolizmu tkanek, co jest podstawą i istotą ich odmłodzenia
 • redukcja procesów włóknienia – zmniejszenie spoistości blizn
 • działanie przeciwzapalne
 • poprawa jakości i struktury tkanek – w przypadku skóry – sprężystości i elastyczności

Te właściwości sprawiają, iż lipotransfer stanowi doskonałe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie poza wypełnieniem istnieje potrzeba naprawy jakości i sprężystości skóry, stawów, tkanek (blizny, rozstępy, fotouszkodzenia, wiotkość, zwyrodnienia stawów, urazy stawów itp.).

RODZAJE LIPOTRANSFERU

W zależności od wskazań w Bieńkowscy Clinic® zabieg lipotransferu wykonujemy 3 innowacyjnymi metodami:

Metody te stosujemy od 2010 roku. Zastąpiły one wykonywany wcześniej klasyczny wielko-objętościowy przeszczep tkanki tłuszczowej, np. w celu powiększenia objętości pośladków, piersi, czy ubytków tkanek po urazach. 

Obecnie najczęściej mamy do czynienia z problemami jednoczesnego niedoboru czy braku objętości z deficytem jakości i uszkodzeniami tkanek – w takich wskazaniach lipotransfer przeprowadzamy metodą łączoną micro w połączeniu z nano-lipotransferem.

Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej wykonany profesjonalnie jest zabiegiem małoinwazyjnym, zapewniającym maksymalne korzyści w postaci naturalnych, trwałych efektów, przy najwyższym poziomie bezpieczeństwa. 

Udoskonalenie metod pozyskiwania i implantacji tkanki tłuszczowej sprawiły, iż jest to obecnie metoda uważana za złoty standard:

 • korekty wolumetrycznej w terapii twarzy i ciała 
 • leczenia rozstępów, blizn zanikowych, zwłóknień
 • regeneracji i rewitalizacji tkanek z powodu: procesów starzenia, urazów, zmian chorobowych , po leczeniu, np. radioterapii.

OPIS METODY

Lipotransfer to przeszczep żywych komórek i fragmentów tkanki tłuszczowej, pobranych z tzw. pola dawczego i implantowanych w miejsce, gdzie istnieje problem. Tkanka tłuszczowa, która ma zostać użyta do przeszczepu, zostaje przez nas pobrana metodą manualną lub wspomaganą nutacyjnie (infradźwiękowo) w bardzo delikatny i precyzyjny sposób, poprzez mikro-liposukcję specjalistyczną cienką kaniulą w znieczuleniu miejscowym lub krótkim znieczuleniu dożylnym.

Pobranie następuje z obszaru, gdzie pacjent posiada jej nadmiar – najczęściej jest to okolica lędźwiowa, około-krętarzowa, brzuch, pośladki, czy biodra.

Tkankę pozbawia się unaczynienia w miejscu dawczym, transferuje się ją w miejsce biorcze, gdzie dochodzi do ponownego unaczynienia. Celem zabiegu jest jak najwyższy procent komórek, które wgoją się i przeżyją, pełniąc swoje funkcje w nowym miejscu. Ta część komórek przeszczepu, które nie przetrwają, zostanie wykorzystana przez tkanki danej okolicy ciała, dzięki czemu skóra staje się tam lepiej odżywiona, gładsza i napięta.

Odsetek komórek tłuszczowych, które zyskają unaczynienie i wgoją się w miejscu biorczym – a więc jakość efektów terapii – zależy od bardzo wielu czynników leżących zarówno po stronie pacjenta jak i technicznych aspektów samego zabiegu, takich jak: technika operacyjna i doświadczenie lekarza, stosowany sprzęt, instrumentarium oraz najnowsze ciągle ewoluujące metody lecznicze.

MicroFAT jest bardzo precyzyjny i małoinwazyjny dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod pobierania tkanki tłuszczowej oraz jej implantacji. Wykorzystujemy tu nowe typy kaniul harvestujących, specjalne iniektory i pistolety, pozwalające na znacznie precyzyjniejsze operowanie objętością implantowanej tkanki tłuszczowej oraz 3x cieńsze mikrokaniule, przez które dokonujemy implantacji.

WSKAZANIA

Wskazaniem do microlipotransferu jest przywracanie objętości i jednoczesna rewitalizacja tkanek.

TWARZ:

 • ubytki objętości policzków (lifting wolumetryczny)
 • zniekształcenie owalu twarzy
 • fałdy nosowo-wargowe i zapadnięcia pod oczami
 • blizny zanikowe (pooparzeniowe, potrądzikowe)
 • ubytki po urazach

CIAŁO:

 • uszkodzenia poporodowe piersi (utrata profilu, objętości)
 • utrata objętości/ korekta kształtu pośladków, łydek itd.
 • ubytki tkanek po urazach
 • zaniki objętości okolic intymnych

ZALECENIA PO ZABIEGU

Z uwagi na bardzo delikatną materię tego zabiegu pacjent otrzymuje bardzo szczegółowe i indywidualnie ustalane zalecenia co do postępowania w pierwszych 5-7 dniach po zabiegu przeszczepu tkanki tłuszczowej.

Wbrew powszechnej opinii obszarów poddanych zabiegowi nie należy masować ani nadmiernie schładzać czy przegrzewać. Przeszczepione komórki należy chronić przed urazami mechanicznymi oraz zapewnić komfort cieplny, szczególnie przez pierwsze 72 h. Wszystkie aspekty procedury  szczegółowo omawiane są z pacjentem na konsultacji oraz po zabiegu przy wypisie z Bieńkowscy Clinic®.

Lipotransfer

Zalety

Najważniejszą zaletą tkanki tłuszczowej jest fakt 100% biokompatybilności, właściwości regeneracyjne i rewitalizujące oraz brak alergii i toksyczności.

 • mikro uraz
 • super precyzyjna implantacja
 • naturalne efekty
 • duży odsetek wgojenia tkanki tłuszczowej – do 60% vs 20-30% w starych metodach
Background Image

Lipotransfer

Zobacz Video

youtube thumnail

Lipotransfer

Przed i po

LIPOTRANSFER_micro-nano-lipotransfer-blizny-przeszczep-tluszczu-tkanka-tluszczowa-regeneracja-skory-rewitalizacja-blizn-rozstepy-wiotkosc-skory_1

LIPOTRANSFER_micro-nano-lipotransfer-przeszczep-tluszczu-tkanka-tluszczowa-regeneracja-skory-rewitalizacja-rozstepy-wiotkosc-skory_8

LIPOTRANSFER_micro-nano-lipotransfer-przeszczep-tluszczu-tkanka-tłuszczowa-regeneracja-skory-rewitalizacja-rozstepy-wiotkosc-skory_2

LIPOTRANSFER_micro-nano-lipotransfer-przeszczep-tluszczu-tkanka-tluszczowa-regeneracja-skory-rewitalizacja-rozstepy-wiotkosc-skory_3

LIPOTRANSFER_micro-nano-lipotransfer-przeszczep-tluszczu-tkanka-tluszczowa-regeneracja-skory-rewitalizacja-rozstepy-wiotkosc-skory_5

LIPOTRANSFER_micro-nano-lipotransfer-przeszczep-tluszczu-tkanka-tluszczowa-regeneracja-skory-rewitalizacja-rozstepy-wiotkosc-skory_1

WWW

Lipotransfer

Uzyskaj więcej informacji dotyczących zabiegu na stronie internetowej Bieńskowscy Clinic®

O Terapii

TERAZ NOWE NIŻSZE CENY DO 30% OFF

Zobacz aktualny cennik Zamknij