REWITALIZACJA WŁASNYMI KOMÓRKAMI MACIERZYSTYMI

nanoFAT

NanoFAT to zabieg polegający na implantacji w skórę i/ lub inne tkanki – upłynnionej, zemulsyfikowanej i odpowiednio przefiltrowanej żywej tkanki tłuszczowej, bogatej w komórki macierzyste – ang. Adipose Derived Stem Cells (ADSC).

nanoFAT

Jak działa

Nanolipotransfer – nanoFAT – to nowatorska metoda, którą zastosowaliśmy jako jedni z pierwszych w Polsce – wprowadzona na stałe do oferty Bieńkowscy Clinic® od 2013 roku. Zabieg wykonujemy metodą: iniekcji podskórnej – mikrokaniulą oraz śródskórnie – cienką, ostrą igłą (SNIF – z ang. Sharp Needle Intradermal Fat Grafting).

WSKAZANIA

Wskazaniami do nanoFAT są naprawa, regeneracja, profilaktyka i leczenie zwłóknień i bliznowacenia.

 • wszelkie blizny (potrądzikowe, pooperacyjne, pourazowe)
 • rozstępy
 • wiotkość skóry (elastoza)
 • suchość skóry
 • fotouszkodzenia skóry
 • zmiany zanikowe (ścieńczenie) skóry twarzy, ciała
 • zmiany atroficzne i wiotkość okolic intymnych (GINEKOLOGIA)
 • wysiłkowe nietrzymanie moczu (GINEKOLOGIA/ UROLOGIA)
 • szczelina odbytu, zaburzenia działania zwieracza odbytu (PROKTOLOGIA) https://cordis.europa.eu/project/rcn/84224/reporting/pl

OPIS METODY

Dla optymalnego wyniku odmłodzenia i rewitalizacji, zabieg należy wykonać dwukrotnie w odstępach 6-12 miesięcy. Zapewnia to spektakularną, postępującą i trwałą naturalną poprawę jakości skóry, redukcję wiotkości, blizn, rozstępów i fotouszkodzeń leczonego obszaru ciała.

W terapii blizn, rozstępów i innych schorzeń schemat terapii jest ustalany bardzo indywidualnie i opiera się na kombinacji zabiegów z użyciem komórek macierzystych, osocza bogatopłytkowego, laserów oraz odpowiednich preparatów farmakologicznych.

NanoFAT nie jest zabiegiem stosowanym przez nas w monoterapii – każdorazowo jest poprzedzany którąś z laseroterapii czy innych metod leczenia, dobieraną indywidualnie przez lekarzy ekspertów naszych klinik. 

Terapia podtrzymująca zależna jest od wieku, rodzaju skóry i trybu życia oraz nawyków pacjenta, takich jak przede wszystkim opalanie się, używki, dieta itd. Można przyjąć, iż nanolipotransfer, którego charakter dla pacjenta nie różni się zasadniczo od mezoterapii – czyli popularnych zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego – powinien być wykonywany co 2-4 lata, aby utrzymać efekty biorewitalizacji.

Background Image

nanoFAT

Zalety

NanoFAT to terapia zapewniająca dwa rodzaje efektu – przemijający oraz trwały.

 • Przemijający efekt to szybkie „odświeżenie”, poprawa wyglądu,  jakości i odżywienia skóry – jest wynikiem absorpcji części przeszczepionej tkanki tłuszczowej. Utrzymuje się w zależności od charakteru skóry pacjenta i innych uwarunkowań od 3-6 m-cy. 
 • Efekt trwały zależny jest od „wgojenia” się części komórek tłuszczowych i przede wszystkim działania komórek zrębu naczyniowego – macierzystych. Jest to poprawa ukrwienia skóry, jej struktury i grubości. Dzieje się tak za sprawą wzrostu indeksu biologicznego, a więc ilości komórek dzielących się i aktywnych w populacji tkankowej.
 • W zależności od wieku pacjenta i charakteru problemu efekty utrzymują się różnie. Odmłodzenie skóry przy zachowaniu zaleceń – stosowaniu fotoprotekcji, preparatów z antyoksydantami oraz odpowiedniej diety utrzymują się wiele lat.
 • Redukcja blizn i rozstępów jest efektem trwałym.
Background Image

WWW

nanoFAT

Uzyskaj więcej informacji dotyczących zabiegu na stronie internetowej Bieńskowscy Clinic®

O Terapii

TERAZ NOWE NIŻSZE CENY DO 30% OFF

Zobacz aktualny cennik Zamknij